PripojSa.sk

Čo je to Flarion?

Flarion je vlastne internet na 450 MHz. Táto frekvencia je pre prenos výhodná, pretože umožňuje signálu preniknúť aj v husto zastavaných mestách. Pôvodne na nej bola postavená sieť NMT, ktorá už akosi doslúžila a nahradili ju siete GSM.

FLASH-OFDM nie je vo svojej podstate nič nové. Je to len použitie existujúcich ingrediencií v správnej kombinácii. OFDM (Orthogonal Frequency Division Multiplexing) sa používa už dlhšiu dobu a tiež CDMA spolu s TDMA nie sú ničím novým.

Dôležitá v názve technológie nie je ani tak skratka OFDM, ale skôr FLASH (Fast Low-latency Access with Seamless Handoff). Znamená to, že pripojenie je rýchle (Fast), má malé latencie (Low-Latency) a nakoniec to najkrajšie, čo poteší asi všetkých cestovateľov. S FLASH-OFDM sa môžete premiestňovať, pretože používa Seamless Handoff. Pri prechode z územia pokrytého jednou bázovou stanicou k druhej stanici sa „nič“ nestane. Teda ono sa toho stane veľa, ale používateľ nič nepocíti. Funguje to tak, že sa najprv vytvorí spojenie na novom kanále, takže po určitú krátku dobu existuje paralelné spojenie na dvoch kanáloch a až potom je pôvodný kanál odpojený.PripojSa.sk - Váš sprievodca internetovými pripojeniami na Slovensku
© 2005 - 2022 Inet.sk, s. r. o., Kontakt, Využívame kvalitný webhosting za rozumnú cenu od Inet.sk, Mapa stránky